در دنیای رقابتی و تجارتی ، تبلیغات و معرفی برند مهمترین راه پیشرفت و ترقی محسوب می‌گردد.

از تبلیغات دهان به دهان گرفته تا بنرهای خیابانی و پیامک‌های اینترنتی همگی جزو تکنیک‌های معرفی محسوب می‌شوند ولیکن راهکار سنتی شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، همچنان مزایای متعددی را برای کسب‌وکارها به ارمغان می‌آورد زیرا برخلاف سایر فعالیت‌های بازاریابی، نمایشگاه‌ها بستر گسترده‌ای را برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند تا محصولات و خدماتشان را به نمایش گذاشته و پیام اصلی خود را به مخاطبان منتقل کنند.

پذیرایی و تشریفات

اما امروزه به دلیل تنوع برندهای شرکت کننده در نمایشگاه، میزان خلاقیت و نوآوری آنهاست که در میزان جذب مشتری و فروش محصول اثرگذار می‌باشد.

مدیریت صحیح غرفه و ایجاد ارتباط موثر با بازدیدکنندگان و مشتریان، از اصلی‌ترین نکات حضور در نمایشگاه می‌باشد، چراکه در زمان برقراری نمایشگاه، غرفه شما همانند دفترکار شما تصور خواهد شد و در نتیجه حضور مدیران مسئول و ارشد نمایانگر احترام به بازدیدکنندگان غرفه می‌باشد.

پس از آنکه از مرحله ارتباط کلامی و حسی با بازدیدکنندگان عبور کردید، نوبت به مرحله حضور آنها در غرفه و میزبانی شما می‌رسد. در این مرحله می‌بایست با ارائه یک پذیرایی کامل درشان مخاطب، از برند خود خاطره‌ای ماندگار و تاثیرگذار در ذهن اون بجا بگذارید.

 

اکنون برای به ارمغان آوردن چنین پذیرایی به‌یادماندنی و موثری نیاز به دریافت خدمات از متخصصین این زمینه یعنی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پذیرایی پیدا می‌کنید.

 

مدیریت صحیح غرفه

تشریفات چیست؟

برخلاف تصور برخی از افراد، تشریفات به معنای تجملگرایی نیست بلکه  به مجموعه ای از آداب، احترام، نزاکت و رعایت ترتیبات و قوانین و مقررات داخلی و بین المللی گفته می‌شود که باعث نظم بخشی در روند فعالیت‌ها می‌گردد.

 

تشریفات چیست؟

 

نکات مهم در تشریفات پذیرایی نمایشگاهی:

  • حتما بودجه‌ای را برای خدمات پذیرایی درنظر بگیرید.
  • اطلاعات کافی درمورد نمایشگاه و کسب و کار خود را به مسئول و شرکت پذیرایی ارائه دهید.
  • با توجه به سطح و هدف نمایشگاه، و داخلی یا بین المللی بودن آن، منوی پذیرایی و پوشش پرسنل را انتخاب نمایید.
  • منوی پذیرایی خود را مطابق با شرایط فضای نمایشگاه و شرایط فصلی انتخاب کنید.
  • می‌توانید برای پذیرایی از دستمال‌ها و یا بسته‌هایی که نام برند شما روی آنها حک شده است استفاده فرمایید.
  • حتما چندین صندلی برای میهمانان خود درنظر گرفته و میز پذیرایی را از قبل مهیا کنید.
  • هنگام پذیرایی با مخاطب خود ارتباط کلامی برقرار کرده و درمورد خدمات و محصولات خود توضیح دهید.
  • نمادی از خدمات و یا محصولات خود را به یادگار به مهمان ، هدیه دهید.

 

نکات مهم در تشریفات پذیرایی نمایشگاهی

 

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پذیرایی یا همان شرکت‌های تشریفات، مجموعه‌هایی هستند که با ارائه انواع خدمات پذیرایی و نوشیدنی‌های متنوع و باب میل سلیقه‌های مختلف می‌توانند به خوبی از مهمانان شما با انواع سلایق و علاقه‌مندی‌ها پذیرایی نمایند.

گروه تشریفات سارینا، از سال 1390 شروع به فعالیت نموده است و اکنون با بیش از 12 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات پذیرایی و تشریفاتی با اطلاع و دانش‌کامل در ارتباط با نیازها و خواسته‌های مخاطبین خود قادر است با ارائه منوهای متنوع باب میل انواع ذائقه‌ها رضایت آنها را کسب نماید.

این گروه خدمات پذیرایی، متشکل از کادری مجرب و ماهر و متخصص در رشته تشریفات و پذیرایی و مسلط به امور روابط عمومی، مسئولیت میهمانان شما را برعهده گرفته و با پذیرایی درشان میزبان و میهمان، برند شما را در این زمینه سربلند می‌کند.

مجموعه خدمات پذیرایی سارینا، با ارائه انواع پک‌های پذیرایی شامل میوه و تنقلات، انواع شیرینی‌ها و دسرها، سرو انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم مطابق میل شما و حتی اعزام باریستا و بارمن به غرفه به همراه دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز سرو نوشیدنی، انواع فینگرفودها، سرویس غذا و میان وعده میتواند تمامی خواسته‌ها و تمایلات شما را برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه و میزبانی مهمانان برآورده نموده تا بتوانید بدون هیچگونه دغدغه و نگرانی بابت پذیرایی به مذاکرات تجاری و کاری خود بپردازید.

امروزه برخی از افراد تصور می‌کنند که با وجود انواع راه‌های تبلیغاتی و ارتباطی، شرکت کردن در نمایشگاه‌ها امری بیهوده و هزینه بردار می‌باشد، درحالیکه باید درنظر داشته باشید هیچگونه تبلیغات و بازاریابی قدرت تماس چشمی و ارتباط کلامی رو در رو را نداشته و تاثیر آن چندین برابر سایر روش‌های معرفی می‌باشد.

شما با شرکت در نمایشگاه کسب و کار خود و حضور در غرفه، این احساس را به مخاطبین القا می‌کنید که قادر هستید حضورا محصول و خدمات خود را معرفی نموده و از آن در برابر رقبا دفاع نمایید. از طرفی حضور مسئولان و مدیران برند نیز در جلب اعتماد مشتریان، تاثیر بسزایی دارد.

اما مدیریت درست و منظم غرفه که شامل برخورد صحیح با مخاطبین، ارتباط کلامی موثر و همچنین میزبانی متناسب با شان مخاطبان می باشد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک میزبانی اصولی و کامل نیازمند یک پذیرایی قوی با رعایت تشریفات متناسب با محیط نمایشگاه و شخصیت بازدیدکنندگان می‌باشد.

مسئولین و مدیران سازمان‌ها برای رها شدن از دغدغه میزبانی و پذیرایی می‌توانند از افراد متخصص در زمینه خدمات پذیرایی و تشریفات کمک گرفته و از خدمات آنها استفاده کنند.

گروه تشریفات سارینا با ارائه انواع خدمات در محل غرفه توسط پرسنلی با تجربه و متبهر در این زمینه می‌تواند شما را در این امر خطیر یاری نموده و خاطره‌ای خوب و ماندگار برای شما و میهمانان محترمتان به ارمغان بیاورد.

منوی نوشیدنی‌های سرد گروه سارینا متشکل از انواع نوشیدنی‌های سرد با میوه‌های طبیعی از جمله هندوانه، طالبی، موهیتو، کولپینگ و آیس لته، آیس موکا، آیس کارمل، آیس آمریکانو و….. و انواع دمنوش‌ها مانند چای‌دارچین، به‌لیمو، بهارنارنج و چای ترش و همچنین انواع نوشیدنی‌های دارای کافئین همچون اسپرسو، دبل‌اسپرسو، آمریکانو، موکا، لاته، ماکیاتو و کارمل ماکیاتو و….. می‌باشد که همگی توسط باریستا و بارمن متخصص این گروه تهیه و سرو می‌شوند.